Tag: groep 6

De ware geschiedenis van Dancing Buffalo

Recensie: De ware geschiedenis van Dancing Buffalo

Recensie van juf Hilde
Lang geleden trokken ontdekkingsreizigers de wereld over om het ene na het andere werelddeel te verkennen. Maar wie woonden daar al voor deze westerlingen het land zichzelf toe-eigenen? Wil je meer te weten komen over de oorspronkelijke bewoners van deze streken? Denk hierbij aan de Inuit uit Noord-Amerika, de Masai uit Afrika en bijvoorbeeld de Maori uit Nieuw-Zeeland. Dan is het boek De ware geschiedenis van Dancing Buffalo een aanrader om te lezen.

Verder lezen
Share Button
Het hart van een giraf is ongelooflijk groot (1)

Recensie: Het hart van een giraf is ongelooflijk groot

Recensie van juf Inge
Het hart van een giraf is ongelooflijk groot. Een titel die meteen nieuwsgierig maakt. In combinatie met het prachtige omslag en de eerste lovende woorden over dit bijzondere debuut een boek voor op het leeslijstje. En wat ben ik blij dat ik Het hart van een giraf is ongelooflijk groot gelezen heb!

Verder lezen
Share Button
Hup Holland Hup Werkblad coördinaten

EK Voetbal: Hup Holland Hup – werkblad coördinaten

Ik ben best een beetje voetbalgek en vind het dan ook leuk om tijdens een Europees of Wereldkampioenschap mijn klas een beetje oranjegek te maken. Dagstarters in dat thema zullen vanaf half juni zeker aanwezig zijn. Zelf maakte ik alvast een ‘Hup Holland Hup – werkblad coördinaten’.

Verder lezen
Share Button
Evaluatie schoolreis

Evaluatie schoolreis

Het schoolreisje is vaak toch wel hét uitje van het schooljaar. Meestal is het een uitdaging om iets te verzinnen waarvan je denkt dat alle leerlingen gaan genieten. Wij gingen dit jaar naar het IJM nettenpark en hadden het idee dat onze leerlingen volop genoten. Er waren wel wat extra blauwe plekken en her en der een schaafwond(je), maar voor ons gevoel ging iedereen moe maar voldaan naar huis. Als leerkrachten evalueren we altijd het schoolreisje, maar mijn collega wilde dat ook met de leerlingen doen. Vandaar dat ik een formulier maakte voor de klas voor de evaluatie van de schoolreis.

Verder lezen
Share Button
de geheim van de doolhofstad

Recensie: Het geheim van de doolhofstad (Fluistervlammen 1)

Recensie van juf Hélène
Dit boek werd aangeprezen met de woorden: Voor de fans van Harry Potter, Narnia en Nevermoor… Aangezien ik een grote Harry fan ben en ook met heel veel plezier de Nevermoor boeken heb gelezen, werd ik al zeer nieuwsgierig. Als je dan ook nog de prachtige omslag ziet van Het geheim van de doolhofstad en de beschrijving leest, dan snap je wel dat ik dit boek heel graag wilde gaan lezen.

Verder lezen
Share Button
reken me uit

Reken me uit

Op Instagram komen de tofste en leukste lesideeën voorbij. De knop ‘opslaan’ gebruik ik dan ook vrij regelmatig, maar lang niet altijd doe ik er dan op korte termijn iets mee. Zo ontdekte ik tussen de opgeslagen werkbladen een bericht van @onderwijs_inspirateur. Een werkblad vol rekensommen waarmee leerlingen elkaar beter leren kennen. Dit inspireerde mij om een Nederlandse versie van dit werkblad te maken en zo ontstond ‘Reken me uit’.

Verder lezen
Share Button