Auteur: Inger

het wilde leven van billy de hamster

Recensie: Het wilde leven van Billy de hamster

Billy de hamster, ik kende hem niet. Toen ik in mijn mailbox zag dat ik een recensie-exemplaar kan aanvragen van de Billy-bundel was ik lichtelijk verbaasd dat ik nog nooit van deze hamster had gehoord. De afgelopen jaren stond ik natuurlijk als juf voor groep 7/8, maar in de periode dat ik les mocht geven aan de middenbouw zijn de boeken over Billy los van elkaar uitgekomen. Het wilde leven van Billy de hamster ziet er echt uit als een aantrekkelijk voor kinderen vanaf 6 jaar dus de losse delen deden dat vast ook. Gelukkig nu een soort herkansing met deze bundel als moeder van een 6-jarige en leerkracht van groep 4/5.

Verder lezen
Share Button
Evaluatie schoolreis

Evaluatie schoolreis

Het schoolreisje is vaak toch wel hét uitje van het schooljaar. Meestal is het een uitdaging om iets te verzinnen waarvan je denkt dat alle leerlingen gaan genieten. Wij gingen dit jaar naar het IJM nettenpark en hadden het idee dat onze leerlingen volop genoten. Er waren wel wat extra blauwe plekken en her en der een schaafwond(je), maar voor ons gevoel ging iedereen moe maar voldaan naar huis. Als leerkrachten evalueren we altijd het schoolreisje, maar mijn collega wilde dat ook met de leerlingen doen. Vandaar dat ik een formulier maakte voor de klas voor de evaluatie van de schoolreis.

Verder lezen
Share Button
de geheim van de doolhofstad

Recensie: Het geheim van de doolhofstad (Fluistervlammen 1)

Recensie van juf Hélène
Dit boek werd aangeprezen met de woorden: Voor de fans van Harry Potter, Narnia en Nevermoor… Aangezien ik een grote Harry fan ben en ook met heel veel plezier de Nevermoor boeken heb gelezen, werd ik al zeer nieuwsgierig. Als je dan ook nog de prachtige omslag ziet van Het geheim van de doolhofstad en de beschrijving leest, dan snap je wel dat ik dit boek heel graag wilde gaan lezen.

Verder lezen
Share Button
De muis met het open huis (1)

Recensie: De muis met het open huis

Recensie van juf Ivette
Als je vaker recensies van mij hebt gelezen, weet je dat ik gek ben op prentenboeken met iets speciaals. Bij het boek De muis met het open huis viel ik bij het aanvragen van het recensie-exemplaar vooral voor het schattige muisje op de voorkant en de illustratiestijl sprak mij ook erg aan. Toen ik het boek eenmaal daadwerkelijk in mijn bezit had, was ik als een kind zo blij. Dit is echt weer een bijzonder pareltje en dit boek krijgt dan ook een speciaal plekje in mijn boekenkast. De titel van het boek verklapt al dat het over een open huis gaat en dat is ook echt zo. De kaft van het boek laat een muis zien met een hoed op. De muis draagt op zijn rug een huis, een open huis! Er is namelijk een gat in het boek gemaakt in de vorm van een huis. Echt fantastisch! De illustraties zijn van Isabelle Arsenault en daar vertel ik straks nog iets meer over.

Verder lezen
Share Button
reken me uit

Reken me uit

Op Instagram komen de tofste en leukste lesideeën voorbij. De knop ‘opslaan’ gebruik ik dan ook vrij regelmatig, maar lang niet altijd doe ik er dan op korte termijn iets mee. Zo ontdekte ik tussen de opgeslagen werkbladen een bericht van @onderwijs_inspirateur. Een werkblad vol rekensommen waarmee leerlingen elkaar beter leren kennen. Dit inspireerde mij om een Nederlandse versie van dit werkblad te maken en zo ontstond ‘Reken me uit’.

Verder lezen
Share Button
Speur poep en andere sporen (1)

Recensie: Speur poep en andere sporen

Recensie van juf Hilde
Wist je dat olifanten ongeveer 70 kilo per dag poepen? En dat vogels niet plassen? En dat aalscholvers dodelijke drollen ‘leggen’? In het boek Speur Poep en andere spannende sporen staan allerlei interessante weetjes over zowel poep als andere sporen van dieren. Als je gaat werken over het thema dieren, dan is dit een mooi boek om aan te schaffen.

Verder lezen
Share Button